Aktuel 53

Rize’de Geleneksel El Sanatları(Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor) Sergisi Açıldı

Rize’de Geleneksel El Sanatları(Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor) Sergisi Açıldı
254 views
11 Kasım 2021 - 19:10

Rize Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen geleneksel el sanatları günlerinin açılışını yaptı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ,Azal Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” geleneksel el sanatları günlerinde kültürel mirasın koruyucusu olan el sanatkârları, şair ve yazarlar vatandaşlarla bir araya geldi.

Geleneksel el sanatları günlerinin açılışını yapan Vali Çeber, stantları tek tek gezdi. Geleneksel el sanatlarının önemine değinerek, kültürel birer miras olan el sanatlarımızın yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye’de yaşayan yüzlerce sanatkarın arasından seçilen ustalar “Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor” geleneksel el sanatları günlerinde halkımızla buluşup yüzyıllardır süre gelen el emeği ürünlerin yapılışını canlı olarak gösteriyor.

Geleneksel el sanatları günlerinin açılışına Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve vatandaşlar katıldı.

30 el santatçısının katıldığı Usta Eller Çay Diyarında Buluşuyor sergisi Cumartesi gününe kadar devam edecek

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR