RİZE’DE HAK ARAMA MÜCADELESİ VE PROTESTO (KADRO) EYLEMİ!!

  ÇAYKUR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE KADRO İÇİN BÜYÜK PROTESTO  EYLEMİ.. #Rize'de yüzlerce #Çaykur işçisi #ÇaykurGenelMüdürlüğü önünde,verilen söz gereği #kadro beklentilerinin yerine getirilmediği ve 9 ay 29 gün çalışma sürelerinin uzatılmaması..

RİZE’DE HAK ARAMA MÜCADELESİ VE PROTESTO (KADRO) EYLEMİ!!
Son Güncelleme: Whatsapp

 

ÇAYKUR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE KADRO İÇİN BÜYÜK PROTESTO  EYLEMİ..

Çaykur Genel Müdürlüğü önünde yüzlerce kadro bekleyen Çaykur işçisi,bir hak alma mücadelesi için eylem gerçekleştirdi..

Daha önce bağlı bulundukları Özgida iş sendikası’nın vermiş olduğu kadro sözü,ve ardından 9 ay 29 gün çalışma sözlerinin yerine getirilmemesinden dolayı, yüzlerce Çaykur emekçisı,Çaykur önünde
Bir protesto eylemi gerçekleştirdi..

Özellikle Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın, televizyonda iktidarın kendilerini bypass ettiğini, ve kadro beklentilerinin başka bir bahara kalmasının ardından, binlerce Çaykur işçisi yoğun tepki göstermişti..

Protesto ile ilgili destek veren iyi Parti Rize Belediye Başkan Adayı Köksal Toptan ,Öz gıda iş sendikası Çaykur işçisini yalnız bırakmıştır.. söz verdiği  halde hiç bir sözlerini yerine getirmemiştir..

Sendika ağaları, Emekçilerden topladıkları 500 trilyonu avrupalarda yiyerek ,emekçileri yüzüstü bıraktılar derken ..

Protesto eyleminde CHP Rize İl Başkanı Selçuk Deniz’de yaptığı açıklamada; 2 yıldan beri Çaykur işçisinin hakkı mücadelesine destek veriyoruz ..

Milletvekilimiz vasıtasıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, gerek yerel ve ulusala, her alana isci kardeşlerimizin haklı mücadelesini taşıyarak, onlara destek verdik, diyerek sözlerini tamamladı..

Protesto eylemine,CHP Rize il Başkanlı Saltuk Deniz, İyi Parti Rize Belediye Başkan Adayı Köksal Toptan ,siyasi parti temsilcileri, ve çok sayıda kadro bekleyen Çaykur emekçisi katıldı..

Osman Köseoğlu
aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş