Rize’de Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi coşkusu

Rize Kültür Merkezi’nde Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.. Programda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Şadoğlu “Kalk Uyan Fethi Müjdele” konferansı verirken,..

Rize’de Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi coşkusu
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize Kültür Merkezi’nde Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi büyük bir coşku ile gerçekleştirildi..

Programda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Şadoğlu “Kalk Uyan Fethi Müjdele” konferansı verirken, Kurra hafızlar tarafından Kur’an ziyafetinde bulunuldu..

Anadolu Gençlik Derneği Rize Şube Başkanı Ali Kalender, yaptığı açıklamada, etkinliğin hem zulüm ve katliamlara karşı seslerini duyurmak hem de mazlum kardeşlerine destek olmak amacıyla düzenleneceğini söyledi.

Kalender, “Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu gece hem bu zulüm ve katliamlara karşı sesimizi duyurarak mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu duyurmak hem de tüm dünyada kamuoyu oluşturmak amacıyla her yıl 31 Aralık gecesinde tüm Türkiye’de, yüzlerce noktada gerçekleştirmiş olduğumuz ‘Mekke’nin Fethi’ programlarımızı bu yıl ‘Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi’ adı altında gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kalender, Mekke’nin Fethi’nin önemine değinerek şöyle konuştu: “Mekke’nin Fethi, sadece bir şehrin fethi değil, aynı zamanda bir medeniyetin, bir inancın ve bir ruhun fethidir. Mekke’nin Fethi ile birlikte İslam, tüm dünyaya yayılmaya başlamış ve insanlığın kurtuluşu için bir umut ışığı olmuştur.”

Kalender, Mekke’nin Fethi’nin önemine değinerek şöyle konuştu: “Mekke’nin Fethi, sadece bir şehrin fethi değil, aynı zamanda bir medeniyetin, bir inancın ve bir ruhun fethidir. Mekke’nin Fethi ile birlikte İslam, tüm dünyaya yayılmaya başlamış ve insanlığın kurtuluşu için bir umut ışığı olmuştur.

Bu akşam idrak ettiğimiz programa çok yoğun bir katılım yapılarak ,Türkiye’nin bir çok iliğinde gerçekleştireceğimiz programda coşku hakimdi  diyerek sözlerini tamamladı..

@aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş