Aktuel 53

Rizeli milli Parti Genel Başkanı Uzun’la Rize’yi konuştuk

Rizeli milli Parti Genel Başkanı Uzun’la Rize’yi konuştuk
529 views
28 Eylül 2021 - 13:37

Rizeli milli Parti Genel Başkan Uzun’dan Rize’yi konuştuk.

Uzun ; Rize’de Kendi ilinde olmaktan dolayı bir mutluluk duyuyorum. Rizeli hemşerilerim ile hem hasbihal yapıyorum hem de Rize’deki sorunları yerinde dinliyorum, çözüm noktasına neler yapılabilir, sevgili vatandaşlarımızla konuşuyoruz.

Maalesef çay sezonunda Rizeli çok mağdur edildi .2400- 2500’e  Rizeli çayını satmak zorunda kalıyor.

Özel sektör ve  ÇAYKUR politikalarını yeniden revize etmeli, Rizeli mağdur ediliyor. Dolayısıyla Özel sektör Rizeliyi Ezmekte! Bu düzenin değişmesi için çay kanunu çok acil bir şekilde çıkarılmalıdır.

Ben Rizeli hemşerilerime milli Parti iktidarında çay kanunu mutlak çıkacağının sözünü veriyorum, çünkü Rizeli bir Genel Başkan olarak çay kesmiş, çay taşımış çay satmış bir Genel Başkan olarak mağduriyetleri biliyorum, yerinde gözlemliyorum ve çözüm önerilerimiz sunuyorum.


Bugün mevcut iktidar çay kanunu ile ilgili bir adım atsın veya çay kanunu çıkarsın onları da ayakta alkışlarım.

Çünkü burada önemli olan Rize’nin mağduriyetinin giderilmesidir. Buradan Milli Partı olarak  nasıl prim elde edebiliriz  düşünmüyoruz, tamamen samimi bir şekilde İlimizin mağduriyetinin çözülmesini istiyoruz.

Çünkü insanımız çaylıklara giriyor ve çay kesiyor, ıslanan bu çayı sırtında taşıyor bu emeğinin karşılığı bu olmamalı diye düşünüyoruz .

Dolayısıyla ciddi anlamda sorunlara çözüm üretilmesi gerektiğini düşünüyoruz, bu noktada Rizeli hemşerilerimin yanında duracağımı ifade etmek istiyorum.

Bugün Rize’de olma sebebimizin ana nedeni,çok değer verdiğimiz Rize’nin sevilen simalarından Sn Metin Erdoğan’ı toprağa vermiş olmanızdır.

Sayın Erdoğan hakka yürümüştür, kendisine Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Çok kadim bir dostum çok değer verdiğim bir dostumdu, dolayısıyla üzüntülüyüm bunu kelime veya cümlelerle ifade etmem samimiyetle söylüyorum olanaksız ,böyle bir dostu kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm, Allah mekanını cennet eylesin,başta ailesi sevenlerine sabrı cemil ve başsağlığı diliyorum hepimizin başı sağ olsun.

Milli Parti’nin kurulma nedeni olarak üç ana öge nedeni ile kurulmuştur. Bu üç ana ögenin birincisi ekonomidir.

Rizeli hemşerileriz bizi iyi takip etsinler,  ekonominin düzelme noktasında elimizden gelen her şeyin fazlasını yapacağımızı bilsinler, maalesef sistemimiz tamamen siyasallaşmıştır.

Bu noktadan sistemimizde ciddi anlamda revizyon gerekmektedir.  Siyasette itibarsız bir hale geldik .

Milli Parkı bu nedenle kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan  en son Amerika’ya gitti ve Biden ile görüşmek istediği ve görüşemedi, randevu alamadılar. Sonra Rusya’ya gittiler kapılarda  bekletildiler.

Milli Parti Maalesef bu durumlara çok üzülüyor ve diyor ki ,bizim yönettiğimiz bir ülkede, bizi hiç kimse kapılarında bekletemeyecek, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne parmak sallayamayacak ve biz hiç bir ülkenin ayağına gitmeyeceğiz.

Bizimle işi olan bizimle muhatap olan Türkiye’ye gelip durumunu ifade edecek. Atatürk gibi hiç kimsenin ayağına gitmeyeceğimi ifade etmek istiyorum.

Bunun için de güçlü bir Devlet olmak gerekiyor, güçlü Devlet olabilmemiz için de milli Politikalar milli Politikalar izlemenin yolu, milli tarımdan geçiyor.

Milli tarımla milli kalkınmayı sağlayacağız, milli Sanayi ile güçlü olarak döneceğiz hiç kimsenin ayağına gitmeyeceğiz bunu başta Rizeli Hem hemşehrilerim olmak üzere bütün Dünyaya ilan ediyorum hepinize saygılarımı sunuyorum..

Osman Köseoğlu

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR