Rizeli Profesör Şaban Şimşek’in(göz Tansiyonu) Yeni tekniği,Dünya(literatür) Tıp tarihine geçti

Rize eski Tıp Fakültesi dekanı profesör Şaban Şimşek’in göz tansiyonu dalında uygulamış olduğu yeni teknik, dünya Tıp tarihine geçti.. BİR FİTNENİN, VEFASIZLIĞIN GETİRDİĞİ ÜSTÜN BAŞARI! Bugün çok mutluyum… Akademisyenliğin doruk..

Rizeli Profesör Şaban Şimşek’in(göz Tansiyonu) Yeni tekniği,Dünya(literatür) Tıp tarihine geçti
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize eski Tıp Fakültesi dekanı profesör Şaban Şimşek’in göz tansiyonu dalında uygulamış olduğu yeni teknik, dünya Tıp tarihine geçti..

BİR FİTNENİN, VEFASIZLIĞIN GETİRDİĞİ ÜSTÜN BAŞARI!

Bugün çok mutluyum…

Akademisyenliğin doruk noktası denilebilecek bir haberle uyandım çünkü!

Glokom Hastalarında (Göz tansiyonu!) uyguladığım özel bir teknik dünyanın en önemli bilimsel dergilerinden AJO’da (Europen Journal Ophthalmology) yayımlanarak dünya literatürüne girdi.

Artık bundan sonra Avrupa’da, Amerika’, yahut Japonya’da, Çin’de dünyanın neresinde olursa olsun, ilgili ameliyatlar yapılırken “Şimşek Tekniği” ile yapıldı denilecek, yani bu fakirin soyadıyla!

Bu sadece ülkemizde değil dünyada da parmakla sayılacak kadar az akademisyene nasip olan bir şey.

Milletimize, ülkemize, insanlığa hayırlı olsun

Bu vesileyle, “her işte bir hayır vardır” sözünün değerini bir kez daha anlamış oldum.

Şayet Rize’de, bir günde ortada hiçbir şey yokken tıp fakültesi dekanlığı görevime son veren insanlar olmasaydı bu başarı asla gerçekleşmezdi!

Bu bakımdan, bugünlere gelmemde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum!!!

Bu noktada ayrı bir parantez Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Hüseyin Karaman’a ve zamanın iktidar partili politikacılarına açmak isterim .

Onların, ömrünü milletinin sağlığına adamış bir doktora, önlüğüne asla leke sürmemiş bir akademisyene asla yapılmaması gereken çirkinlik ötesi davranışları olmasaydı dünya literatürü böyle bir ameliyat tekniği kazanamayacaktı!

Bu arada…
Rize’ye gitmem için, pek çok şahitin yanında, en az 10 dakika özel ricada bulunan…

Ama Rize’den ayrılışımla ilgili olarak, (isterseniz buna “kovulmak” da diyebilirsiniz!) hiç bir müdahalede bulunmayan, yani onca ricayla gönderdiği insana sahip çıkmayan Sayın Cumhurbaşkanına da bu konudaki teessüflerimi bir kez daha iletmek isterim.

Benim için tenzili rütbe olan Rizedeki görevi, “koskoca cumhurbaşkanıdır, devletimizin başıdır, sözünü yere düşürmemek gerekir” diye kabul etmiştim. ..

Ama ben, hem de hiç bir haklı sebep olmadan, etkili makamlara atadığı adamlar tarafından yere düşürüldüğümde, dönüp yüzüme bile bakmadı! Evet, maalesef bakmadı!

Ne diyelim;
haberi yoktur, yahut işi çoktur, belki de bahsi geçen şahıslar ona olayı yanlış aksettirmiştir, yani artık klasikleşen aldatılmışlık durumları vesaire… Hepsi mümkün.

Ama unutmayalım; DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH.”

Sözüm dahli olan herkesedir.

Prof. Dr. Şaban Şimşek
11 Mart 2024
İSTANBUL

www.aktuel53.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş