RİZE’NİN KÜLTÜR VE TURİZMİ SAMSUN’LU İPEKDAL’A EMANET!

2020 yılından beri Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürüten Esra Alemdaroğlu görevden alınarak yerine Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal atandı. Medyada okuduk. Esra Alemdaroğlu’na hizmetleri..

RİZE’NİN KÜLTÜR VE TURİZMİ SAMSUN’LU İPEKDAL’A EMANET!
Son Güncelleme: Whatsapp

2020 yılından beri Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürüten Esra Alemdaroğlu görevden alınarak yerine Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal atandı.
Medyada okuduk.

Esra Alemdaroğlu’na hizmetleri için teşekkür ediyor atandığı veya atanacağı yeni görevinde başarılar diliyorum.

Adnan Ipekdal’ıda da tebrik ediyor, Rize’mize başarılı hizmetlerde bulunmasını diliyorum.

Atamaların Rize’miz için hayırlı sonuçları olur inşallah diyorum ama kafama takılan iki hususu ele almadan da geçemiyorum.

Kabaca Rize’nin nüfusu 350 bin, Samsun’un da bunun 4 kat fazlasıyla 1 milyon 400 bin.

Bir yönetici mevcut görev yaptığı yerin dörtte biri büyüklüğünde bir yere tayın ediliyorsa bu atama tenzili rütbe anlamında yorumlanır genelde.

Zira Rize ili Samsun Büyükşehir’e bağlı İlkadım İlçesi kadar veya Atakum’a yakın büyüklükte! İpekdal, Rize’den Samsun’a değil, Samsun’dan Rize’ye geliyor!

Bu detay benim gibi bir çok dostumun da kafasına takılmış haklı olarak!
Ayrıca Rize’nin turizme, kültüre dair yapılacak bunca hizmete gereksinimi var iken Rizeli olmayan Sayın İpekdal’ın ilimize atanması da buna eklenince ister istemez gündem oldu.

Haliyle benim de dikkatimi çekti ve Rize’yi iyi takip eden, yazan bir kardeşime sordum yeni atanan müdürü.

Bana yazıda kullandığım görseli ve bir de Samsun Kent Haber’in linkini iletti.
Haberde Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal’ın sosyal medyasından alınmış görüntüyü paylaşıp kent kültürü ve Samsun turizminin canlandırılması ile ilgili meselelere yoğunlaşması gerekirken, işadamlarına gönderdiği mesajlarda gülücük emojileri ile İlim Yayma Cemiyeti adına bağış talebinde bulunmasının şaşkınlık yarattığı yazıyor.

Adnan İpekdal, 1974 Samsun Çarşamba doğumlu. Samsun İHL ve Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu.

19 Mayıs Üniversitesinde de Eski Türk Edebiyatı yüksek lisansı yapmış.
Kısa bir öğretmenlik deneyiminden sonra Samsun’da 2004’den 2013’e kadar İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdürü, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu.

2013 den itibaren 5 yıl süreyle Trabzon KYK Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2018’de Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanmış.

Dolu dolu bir geçmiş. Bu arada İpekdal bu önemli görevi ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti Samsun Şube Başkanlığı görevini de sürdürüyordu!
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanacak kişinin o ilden olması gerekir diye bir kural yok tabi ki. Ancak tenzili rütbe gibi bir atama ile gelmiş farklı ilgi alanları da olan bir kimlik yerine ilin dokusunu, yemeğini, turizmini, alternatiflerini, açmazlarını bilen, kariyer hedefleyen bir yönetici ile çok daha hızlı pozisyon alınabileceği de bir gerçek.

Samsun Kent Haberin Linki:
https://www.samsunkenthaber.com.tr/samsun-il-kultur-ve-turizm-muduru-ipekdal-isadamlarina-bagis-icin-iban-gonderiyor/14069/

Recep Ali Aksoylu 6.11.2023

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş