RİZE’NİN SİMGESİ ÇAY VE ATMACADIR !

Çünkü dört mevsimin yaşandığı Çay’ın başkenti Rize’nin iki simgesi var; biri çay yaprak figürü diğeri de hepimizin malumu Atmaca’dır. Yaklaşık 3 ay önce Rize Belediyesi tarafından Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkı’nın..

RİZE’NİN SİMGESİ ÇAY VE ATMACADIR !
Son Güncelleme: Whatsapp

Çünkü dört mevsimin yaşandığı Çay’ın başkenti Rize’nin iki simgesi var; biri çay yaprak figürü diğeri de hepimizin malumu Atmaca’dır.
Yaklaşık 3 ay önce Rize Belediyesi tarafından Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkı’nın hemen kenarında, Rize’nin simgelerinden olan Atmaca ve Rizespor formalarını temsil eden

görseller koyuldu..

Bundan dolayı Rize Belediyesini tebrik ediyorum ..

Çünkü dört mevsimin yaşandığı Çay’ın başkenti Rize’nin iki simgesi var; biri çay yaprak figürü diğeri de hepimizin malumu Atmaca’dır.

Başka hiçbir figür görsel Rize’yi temsil edemez etmemeli, Bardak tabak gibi görseller ancak yardımcı görseller olabilir !

Eder diyenler kesinlikle başka bir amaca hizmet eden kişilerdir.

Hemen Rize sahilinde karşıda yapılan ve Rize’nin tanıtımına kültürüne Ekonomisine büyük katkı sağlayacak, ve yapılması yılan hikayesine dönen, çay çarşısının hemen ortasına kondurulan 10 katlı gökdelen, insanlara sanki Rize’nin ve çayın simgesi olarak tamamen kapitalist bir düşünce ile lanse edildi ve resmi bir statüye konuldu..

Halbuki kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan eski belediye bloklarının yerine yatay mimariye özgü 5-6 katlı binalar yapılacağını biliyoruz.

Rize’nin simgesi çay ve Atmaca’dır!

Çay, Rize’nin ve bölgemiz için çok önemli bir gelir kaynağı, Allah’ın bize bahşettiği büyük bir nimettir. Bir an önce herkesi memnum edecek çay Kanunu acilen çıkmalıdır..

Osman Köseoğlu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş