Rizespor’un Kullandığı Siyasi Bir Dildir !

Tıpkı Camiler , Okullar, Kışlalar gibi Spor/futbol kulüplerine, Stadyumlara da siyaset sokulmamalı, siyasetten uzak olması gereken yerler siyasetin aleti olmamalıdır. Spor, sadece sporun amaçlarına hizmet etmelidir. Futbol, taraftarların topyekün desteğiyle..

Rizespor’un Kullandığı Siyasi Bir Dildir !
Son Güncelleme: Whatsapp

Tıpkı Camiler , Okullar, Kışlalar gibi Spor/futbol kulüplerine, Stadyumlara da siyaset sokulmamalı, siyasetten uzak olması gereken yerler siyasetin aleti olmamalıdır.
Spor, sadece sporun amaçlarına hizmet etmelidir.
Futbol, taraftarların topyekün desteğiyle gelişen bir mücadele sporudur. Siyasetin spora bulaşması demek, bir kulübün taraftarlarının kendi içinde mücadeleye girişmesi demektir ki, bu durum vahim sonuçlar doğurur. O nedenle herhangi bir kulübün bir kısım taraftarının siyasi davranışlar içine girmesini eleştirmek sportif bir duyarlılık, yerinde bir tepkidir.

Ali Koç başkanlığındaki Kulüpler Birliği Vakfı da bu doğrultuda güzel bir açıklama yaparak özetle; “
“Spor kulüpleri siyasi kurumlar olmadıkları gibi siyasi tartışmaların parçası da değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor dışında herhangi bir alandaki tartışmanın parçası haline getirilmek istemiyoruz.” sözleriyle konunun çerçevesini çizmiştir.


Yaşananlar üzerine Ç.Rizespor’un kullandığı eleştiri dili ise bu çerçevenin dışında siyasi bir dildir.

Bir kısım taraftarların siyasi yaklaşımda bulunmalarını eleştirirken siyasi dil kullanmak, siyasetçinin yerine üst perdeden rol üstlenmek “kaş yaparken, göz çıkarmak” demektir.

Spor kulüpleri yöneticileri bu sorumluluk duygusu içerisinde hareket etmeli ve siyasi tutumlar içerisine girerek camiayı bölmekten uzak durmalılar..

Adnan Onay 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş