Rize’ye 15’i uzman 23 doktor kadrosu açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından 114. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Rize’ye 15 uzman tabip ve 8 pratisyen hekim kadrosu açıldı. Açılan kadrolara 27 Aralık Çarşamba günü yapılacak kura ile yerleştirme işlemi..

Rize’ye 15’i uzman 23 doktor kadrosu açıldı
Son Güncelleme: Whatsapp
Sağlık Bakanlığı tarafından 114. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Rize’ye 15 uzman tabip ve 8 pratisyen hekim kadrosu açıldı.
Açılan kadrolara 27 Aralık Çarşamba günü yapılacak kura ile yerleştirme işlemi yapılacak. Yerleştirme işlemini müteakip yerleşen hekimlerin atamaları yapılacak ve ataması yapılan hekimler en kısa süre içinde görevlerine başlayacaklar.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine; 1 Anatomi Uzmanı, 1 Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı, 1 Çocuk Nöroloji Uzmanı, 1 İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı, 1 Nükleer Tıp Uzmanı, 1 Perinatoloji Uzmanı, 1 Tıbbi Patoloji Uzmanı, 1 Genel Cerrahi Uzmanı olmak üzere toplam 8 uzman hekim ataması yapılacaktır.
Rize Devlet Hastanesine; 1 Acil Tıp Uzmanı, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı, 1 Nöroloji Uzmanı, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmak üzere toplam 4 uzman hekim ataması yapılacaktır.
Kaçkar Devlet Hastanesine ise 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ataması olmak üzere toplam da ilimize 15 uzman kadrosunda atama yapılacaktır.
Bakanlığımızca ayrıca il genelindeki sağlık tesislerimize 8 pratisyen hekim ataması yapılacaktır.
Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “İlimizin ihtiyacı olan 15’i uzman 8’i tabip olmak üzere 23 doktor kadrosu açılmasında emeği geçen ve destek olan başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere, Bakanlarımıza, Valimize, Vekillerimize, Rektörümüze ve emeği geçen tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş