ŞEHİT RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ,ŞAHADETİNİN 5. YILDÖNÜMÜNDE YİNE UNUTULDU!

Cumhuriyet tarihinde makamında şehit edilen tek kişi, Rize Emniyet Müdürü ALTUĞ VERDİ, şehadetinin 5.yıl  dönümünde Rize’de yine unutuldu.. 15 Temmuz hain darbesinin hemen arefesinde,Rize’de fetö terör örgütü  ile ciddi bir..

ŞEHİT RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ,ŞAHADETİNİN 5. YILDÖNÜMÜNDE YİNE UNUTULDU!
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet tarihinde makamında şehit edilen tek kişi, Rize Emniyet Müdürü ALTUĞ VERDİ, şehadetinin 5.yıl  dönümünde Rize’de yine unutuldu..

15 Temmuz hain darbesinin hemen arefesinde,Rize’de fetö terör örgütü  ile ciddi bir şekilde mücadele eden ,Rize Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy apar topar Rize’den Çankırı’ya gönderildi!

Ardından, darbe gecesi Üsküdar civarında vatandaşlarla birlikte darbecilere karşı amansız bir mücadele veren, İyi derece İngilizce İbranice bilen, ABD Almanya başta olmak üzere ,bir çok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda Türkiye’yi temsil erden gelecekte de, Türkiye’de önemli kurumların başında geçmesi beklenen Altuğ Verdi, deneyim kazanması için,17 Ağustos 2017’de Başbakanlar şehri Rize’ye Atandı..

Kısa sürede kendini Rize halkına sevdirdi..
Altın gibi bir kalbe sahip olan, Şehit müdürümüzün bir çok kişiyle özel anılarının olduğunu biliyorum..

15 Temmuz hain darbe kalıntıları ile mücadele etmek için büyük çaba harcadı..

Yine böyle büyük bir operasyon öncesi ,Cumhuriyet tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 11 Aralık 2018 günü ,İyidere ilçesinden hamsi şöleninden dönüp makamında, personel müdürü ile birlikte bu alçakça
saldırıya maruz kalıp ,kurgulanmış planlı bir şekilde şehit edildi..

Rize Adliye Sarayı’nda mahkeme süreci yaklaşık 1 yıl sürdü..

10 mahkemenin hepsine, bir sivil vatandaş olarak katılan 3-4 kişiden biriydim..

Özellikle, sosyal medyada birçok kriptonun olayı çarpıtıp, kişisel bir
husumet gibi olayı yansıtmaları asla doğru değil!

Katilin ilk ve son mahkemede bizzat Rize adliyesine gelerek vermiş olduğu çok geniş çaplı ifadesinde, Şehit müdürümüzle arasında hiçbir şekilde onur kırıcı ifadeler hakaret dolu sözler olmadığını, bizzat kendisi söyleyerek, mahkeme kayıtlarında geçmiştir!

Yine son nihai karar mahkemesinin sonunda, AK Parti’nin kurucularından, eski milletvekili MKYK üyesi ,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın kader Arkadaşı ve bu davaya sahip çıkan,takip eden tek siyasetçi ,Metin Külünk’ün Rize  adliyesi önünde, bütün yerel ve Ulusan kanalların önünde, Türkiye’ye haykırarak,Planlı bir şekilde işlenen bu suikastin şifrelerini vermişti..

Eşi Leyla Hanım’ın son mahkemede söylediği gibi, yakın dostları olarak bizler de, bunun bir tayin cinayeti olmadığını biliyoruz ve bu düşüncemiz asla değişmeyecektir!

Şehit müdürümüzün şehadetinden sonra, gerek sosyal medyada gerek diyer platformlarda özellikle Rizeli siyasetçiler bürokratlar duygu sömürüsü paylaşımlar yaptılar..

Sağlığında her daim yanında olan, Rizeli siyasetçi ve bürokratları ne mahkeme süresince, ne de şehadetinin yıl dönümlerinde  Mersin’de düzenlenen anma törenlerde hiç görmedik..

Geçen hafta Şehit Rize Emniyet Müdürümüzün şehadetini 5. yıl dönümü etkinlikleri için, Rize’den her yıl olduğu gibi,yine 3 kişi  mersin’deydik..

Şehit müdürümüzün yakın aile dostlarından Şahin Tepesi’nin sahibi Mehmet Çepni, yine Ardeşen’den Recep Yaroğlu birlikte Mersin’e düzenlenen anma etkinliklerine katılmıştık..

Ancak ne acıdır ki, Başbakanlar şehri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketinde katledilen bir Emniyet müdürünün, bir kuş bir çiçek  kadar değeri yok muydu?

Eyyy  Rizeli siyasiler bürokratlar!
siz çiçek böcek kuş paylaşımları yapmaya devam edin,ancak tarih sizin bu vefasızlığınızı asla unutmayacaktır!

Osman Köseoğlu
aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş