Toptan; Rize’de Beton Belediyeciliği Değil,İnsan Kaynaklı Sosyal Belediyecilik Yapacağız

İYİ PARTİ RİZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KÖKSAL TOPTAN,RİZE BASINIYLA BULUŞTU.. İyi Parti  Rize Belediye Başkan Adayı Köksal Toptan, manzara kafede Rize basınına kahvaltı verdi.. Toptan; Belediye Başkanı seçilmesi halinde,Rize’de yapacağı..

Toptan; Rize’de Beton Belediyeciliği Değil,İnsan Kaynaklı Sosyal Belediyecilik Yapacağız
Son Güncelleme: Whatsapp

İYİ PARTİ RİZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KÖKSAL TOPTAN,RİZE BASINIYLA BULUŞTU..

İyi Parti  Rize Belediye Başkan Adayı Köksal Toptan, manzara kafede Rize basınına kahvaltı verdi..

Toptan; Belediye Başkanı seçilmesi halinde,Rize’de yapacağı Mega projeleri ve insan kaynaklı birçok sosyal kültürel projeleri basınla paylaştı..

İYİ Parti Rize Belediye başkanı Köksal Toptan sabah gazetecilerle buluştu. Toptan mevcut başkan Rahmi Metin’ e ağır eleştirilerde bulunarak, kendi yapacağı hizmetleri anlattı. Toptan açıklamasında, “Rize belediyesinin teleferik yapacağım diye aldığı araziye şimdi bayrak direği dikiyorlar. Bunlar teleferik yapacağız diye yer alırlar çay toplarlar, bayrak direği dikerler, Rizelinin parasını çarçur ederler. Rize Belediyesinin yapılmayan bir sürü eksiği var, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu arazi teleferik yapılması için alındı dimi, belediye başkanı seçildiğim zaman buraya teleferik yapacağım. Bu tepede Çorapçılar Mahallesi ve Dağsu mahallesine kadar Rize’ nin Boztepe’ si yapacağım. Bu gölgeye seyir terasları yapacağız. Yani Pazar Havalimanına inip Ayder’ e çıkacak turisti Rize’ ye çekmek için etkinlikler, faaliyetler yapacağız. Rize Belediyesi olarak tiyatro salonu, sanat galerisi, müze yapacağız. Bunlar şehirlerin olmazsa olmazlarıdır. Vatandaş bir şehre geldiğinde sadece yaylalara çıkmayacak, şehrin esnafı da ondan faydalanacak. Şimdi turistler Ayder’ e geliyor, Rize’ ye gelmeden dönüp gidiyor. Tur otobüsleri bu tepelere çıkmıyor, buralara tur otobüslerini çıkartmak gerekiyor” dedi.

Rize Belediyesinin sosyal hizmet adı altında hiçbir çalışması olmadığını kaydeden Köksal Toptan, “Rize’ nin bir kültür merkezi yok, ilimizde Çiftekavak ile Gündoğdu arasında bir raylı sistem yapılacaktı, bu yapılmamış. Gündoğdu’ da şehir hastanesi yapılıyor, orada trafik tıkanacak, raylı sistemle bu soru çözülür. Rize Belediyesinin bir nikâh sarayı yok. Fakir çocuklarımız var. Onlara bedava bu nikâh sarayı kullandırılabilir. Rize’ de trafik sorunu var. Bu sorun lazım. Ben beledi başkanı olunca ilk işim şehir trafiğini çözmek olacak. 2-3 kavşak var, buralara dal-çık yapacağım. Şehrin önündeki üst geçidi kaldıracağım. Karayolları yaparsa yapar, yapmazsa belediye imkânlarıyla bunu yapacağım. Şehre tek yerden giriş var, bunu kaçıran şoför ta Engindere’ ye gitmesi gerek, şehre girişleri çoğaltacağım. Bu şehir böyle planlanmaz. Rize’ nin bir terminali yok. Şimdi polis noktasında bir terminal yapacaklar, orada terminal olmaz, ben gelince bunu durdurup terminali itfaiyenin bulunduğu alana kaydıracağım. Şu an terminal olarak başlanılan er ya belediye petrol istasyonu yapacağım, ya da dinlenme alanı ve Rize bezi (feretiko), bakırcılar çarşısının içinde bulunduğu hediyelik merkezi yapacağım orayı. Rizeli’ nin parasını bunlar gibi çarçur etmeyeceğim” dedi

Toptan, “Rize’ de ben betona değil insana hizmet edeceğim. Rize’ de engellilerin bir yaşam merkezi yok, yaşam alanları yok, engellilere özel bir yer yapacağım. Rize’ de başarılı öğrencilere burs vererek, eğitime katkı sunacağım. Bu çocukların sağlıklı büyümesi lazım, Rize belediyesi olarak öğrencilerimizi dolmuşlara bedava bindireceğim. Yaşamları sıkıntılı olan emeklilerimizi sosyal tesislerden, dolmuşlardan yüzde elli indirimlerden faydalandıracağım. Öğrencilere de sosyal tesislerden yüzde elli indirimden faydalandıracağım. Sosyal tesislerde uygulanan fiyatlarda da indirime gideceğiz. Sosyal tesislerde çocuk oyun alanları yapacağım. Bütün belediyelerin sağlık kompleksi var ama Rize belediyesinin yok, bunu kuracağız. Kadınlarımızın el ürünlerini satmak için kadın kooperatifleri kurup istihdama katkı sağlayacağım. Gençlerimiz uyuşturucu batağına gömülmüş gençlerimizi kurtaracağım. Rize çocuklarımızı bilgisayarla buluşturacağız. Herkes 20-30 bin lira verip çocuğuna bilgisayar alamaz. Bir bilgisayar merkezi kuracağım, çocuklar gelip orada sosyalleşecekler” dedi

Basın toplantısına Köksal toptan’a merkez ilçe başkanı Gönül ER eşlik etti..

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş