Aktuel 53

Türkiye’de Fetö ve Cuntacıların Giremediği Tek Yer !.

Türkiye’de Fetö ve Cuntacıların Giremediği Tek Yer !.
Osman Köseoğlu( koseogluosman53@hotmail.com )
10 Haziran 2021 - 20:32

1980’li sonrasında cuntacı faşist Kenan Evren yönetiminin boy hedefi haline gelen ve 40 yıldan beri Türkiye’deki bütün kurumlara vampir gibi yapışıp ele geçiren fetö terör örgütünün kurumsal olarak giremediği, Türkiye’de nadir merkezlerden Kendirli Beldesi!...

Kendirli beldesi deyip geçmeyin, 1970 yılları sonrasında başta Rize’de olmak üzere, Türk siyasetinin hep ön tarafına yer alarak siyaset üstü bir Merkez olduğunu, yaptığı icraatlarla hep gündemde kılmıştır..

Kendirli Beldesi, milli görüş lideri merhum Erbakan’ın ilk siyasi hareketinin başladığı 1969 yılları sonrasında, 40 yıl boyunca, Cumhuriyet tarihinin yetiştirmiş olduğu ilim,bilim ve siyaset adamı merhum Erbakan‘ın ölüme kadar bu görevi en üst düzeyde layıkıyla yerine getirerek, haklı gururunu yaşamıştır…

Bu süreçte başta milli görüş lideri Erbakan hocamız ve kurmayları olmak üzere, 2003 yılında kurulan AK Parti Genel Başkanı, bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek Başbakanlığı döneminde hatta Cumhurbaşkanı olduğu dönem ilk ziyaretini yine Kendirli Beldesine yaparak buranın önemine bir kez daha işaret ettiler..

Kendirli beldesi 1980 ihtilali sonrasında 82’de yapılan cunta anayasasına, Türkiye yüzde  91, 37 oranında Evet verirken, sadece kendirli halkı yüzde 98 Red vererek, başta Türkiye olmak üzere bütün Dünya’nın gözlerini çevirdiği bir merkez olmuştu..

(Referandum sonrası kendi halkına karşı uygulanan zulümleri konu alan, 5 yıl önce kaleme aldığım başta yerel ve ulusal basında büyük ses getiren KENDİRLİ’DE DARBE İZLERİ” bakılabilir..)

Aynı Kendirli, 12 Eylül 2010 yılında yapılan darbe Anayasası değişikliğine ise yine yüzde 97  Evet diyerek 82 Anayasası’nın rövanşını yine almış oldu!..

15 Temmuz küresel destekliği fetö terör örgütünün Türkiye’yi ele geçirmek için yapmayı planladığı darbenin 4. yılının arifesinde yine 15 Temmuz akşamı Türkiye’de Meydanları doldurarak, şehit ve gazilerimizi yad ederek cuntacıları nefretle anacağız!!..

15 Temmuz darbe gecesi inlerinde olup darbenin seyrini bekleyip darbenin gerçekleşmediğini anlayan binlerce Kripto hain, 2-3 gün sonra ellerinde Türk bayrağı arabalarında Recep Tayyip Erdoğan posterleri asarak , meydanların ön tarafını doldurarak foto çektirip şov yapanları ne yapacağız?..

Geçmişini bilmeyen geleceğe emin adımlarla yürüyemez, fetö terör örgütü bir dönem Türkiye’de başta kamu kurumları olmak üzere her tarafı militanları vasıtasıyla ele geçirmişti..

Ama Türkiye’de öyle yerler vardı ki bunların başında hiç kuşkusuz 80 İhtilalinde cuntacı Kenan Evren ve avenelerine karşı dur diyen KENDİRLİ BELDESİ, fetö terör örgütüne karşı kurumsal olarak ’ta dur diyerek, bu hain yapının Kendirli beldesinde hiçbir faaliyetine izin vermemiştir..

Kendirli beldesi Rize merkezden 27 kilometre uzaklıkta 5 mahallesiyle verimli ve düz yapısıyla, fosfor, Granit bazalt ve antrasit toprak yapısı ile verimli bitki örtüsü ile Cumhuriyet sonrasında Kendir ekildiğinden dolayı, Kendirli ismini alan ve özellikle kenevirden iplik feretiko dokumacılığı üst düzeyde olduğundan dolayı, bölgenin ekonomik ve bir kültür merkezi haline gelmişti..

Aynı zamanda bölgenin en kaliteli çaylarının ‘da yetiştiği Kendirli Beldesi bu konuda’da çok şanslı bir yer..

Bir İlim ve irfan yuvası olan Kendirli, yıllardan beri başta Rize olmak üzere, Türkiye’nin her tarafında yetiştirdiği hafız ve hocalarla anılmaktaydı..

Ama ne hazindir ki, özellikle 28 Şubat Darbesi sonrasında cuntacıların imam hatipleri bitirme operasyonu olan kesintisiz 8 yıllık eğitim sonrasında, maalesef kendirli ‘deki Kur’an kurslarında, Kendirli beldesinden okuyan öğrencileri ancak parmakla sayabiliriz..

Eyyy veliler lütfen duyarlı olalım, hiç olmazsa herkes ocağından bir çocuğunu ya da torununu Kur’an kursuna verip hafız olmasını sağlasın…

Kendirli Beldesi merhum Erbakan hocanın vefatından sonra siyaset değişikliğine giderek, 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında kurulan AK Parti’ye gönül vererek, ilk kez 2014 yılında  AK Parti Belediyeciliği ile tanıştı..

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde de yüzde 65 oranında büyük bir farkla yeniden Ak parti diyen Kendirli halkı, 60 yılda alamadığı yatırımları 5 yılda alarak bölgesinde örnek bir merkez haline gelmenin gururunu yaşadı..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kendirli gençliğine vermiş olduğu söz gereği, 3 yıl önce temeli atılan ve bugün  resmi olmasa da faaliyete geçen , Kendirli Spor Kompleksi ile ilgili, başta ışıklandırma olmak üzere eksik kalan işlerle ilgili, haftaya haberimizi inşallah aktıel53 ve rizevizyon  haber partalımızda bulacaksınız..

Geçen yıl 24 Temmuz 2020’de Fatihin emaneti, fethin sembolü Ayasofya’nın 86 yıllık esaretinin kurtuluşuna şahitlik ettik..

Ayasofya Sadece Bir cami bir ibadethane değil, Dünyanın önemli kültürel mirası olan Ayasofya’nın tekrar camiye çevrilmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlık olma yolunda önemli bir mesafe kat ederken,Taksim de  yapılan cami  ise 150 yıllık bir hayali, Osmanlı ruhunun tekrar yeşerdiğinin en büyük işarettir..

Ben bu vesileyle bu sevinci bu güzellikleri Müslüman Türk halkına, İslam alemine yaşatan başta  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum..

Osman Köseoğlu

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.