TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARINDAN EKREM YÜCE, SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTERİLMEDİ!

  2019 yılında yapılan yerel seçimlerde büyük şehirler bazında almış olduğu %65 oyla,büyük bir başarı göstererek, Sakarya Büyükşehir Başkanlığına seçilen Ekrem Yüce, bugün yapılan aday açıklamasında büyük bir süpriz  yaşanarak..

TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARINDAN EKREM YÜCE, SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTERİLMEDİ!
Son Güncelleme: Whatsapp

 

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde büyük şehirler bazında almış olduğu %65 oyla,büyük bir başarı göstererek, Sakarya Büyükşehir Başkanlığına seçilen Ekrem Yüce, bugün yapılan aday açıklamasında büyük bir süpriz  yaşanarak tekrar aday gösterilmedi!

2 dönem Çaykur Genel Müdürlük görevinde bulunan, 2019 yılında Sakarya’daki siyasi çalkantılar sebebiyle,AK Parti’nin kaybedeceği anlaşılınca,apar topar Cumhur ittifakının adayı olarak Sakarya Büyükşehir Başkanlığına aday gösterilen Ekrem Yüce, halkın büyük bir teveccühüyü ile büyük bir oy oranı( % 65) ile, Sakarya büyükşehir Başkanlığına seçildi..

Gerek Seçim Çalışması döneminde, gerek tebrik ziyareti için iki kez Sakarya’ya gidip, Başkan Yüce’nin Sakarya’da yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceleme imkanım olmuştu..

Bir deprem kenti olan Sakarya, Ekrem Yüce Başkanlığı döneminde, 80 yıldır almamış olduğu hizmetleri, 5 yılda alarak,adeta Sakarya büyük bir Mega Kent haline geldi..

Başta altyapı olmak üzere, yol genişleme çalışması, bu süreçte 1337 km yol asfaltlandı..

özellikle tarıma vermiş olduğu büyük desteklerle, Türkiye’de topraksız tarımın yapıldığı bir Merkez haline gelen Sakarya’yı, adeta Türkiye’nin yeni yüzyılında bir tarım şehri haline getirip,birçok çok Mega projeyi hayata geçiren Başkan Ekrem Yüce,kuşkusuz büyük Şehir ve iller bazında yaptığı çalışmalarla, 2019-2024 yılları arasında Türkiy’nin en başarılı Belediye Başkanıydı ..

Spora verdiği desteklerle bilinen Başkan Ekrem Yüce, Sakarya Spor camiası tarafından çok sevilen ve takdir edilen bir Başkandı..

Dün akşam saatlerine kadar, Sakarya halkının %98.nin
beklentisi gibi, bizler de ikinci kez Sakarya büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterileceğini umuyorduk..

Geç saatlerde gelen şok bir haberle, Ekrem Yüce’nin 2. kez aday gösterilmeyeceği ve Sakarya’da, Trabzon kökenli Serdivan Belediye Başkanının Aday gösterileceği duyumunu aldık..

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından,Sakarya büyükşehir Belediye başkanlığına Yusuf Alemdar, Cumhur ittifakı adayı olarak gösterildi..

Futbol oyununda sonradan Kural değişmez!

Her ne sebep olursa olsun,Başkan Yüce, yapmış olduğu başarı çalışmalarla ikinci kez aday olmayı hak etmişti..

Rize’de yaşayan bir vatandaş ve aktuel53 imtiyaz sahibi olarak, bu atamayı etik bulmadığım gibi, asla tasvip etmiyorum…

31 Mart günü ,Sakarya halkının
bu Bizans oyununa gerekli cevabı sandıkta vereceğini biliyorum..

Aynı oyunlar 2019 yerel seçimlerinde Rize’de yapılmış ve AK Parti tarihinin en büyük hezimetini Rize’de yaşayarak 4 ilçeyi kaybetmişti..

Osman Köseoğlu
@aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş