Aktuel 53

UÇUŞA GEÇTİK !

UÇUŞA GEÇTİK !
Osman Köseoğlu( koseogluosman53@hotmail.com )
30 views
28 Eylül 2022 - 9:27

Türk İŞ’in açıkladığı verilere göre Türkiye‘de 4 kişinin bir ailenin Eğitim sağlık barınma ısınma ,ulaşım vs.. oluşan vesaire gibi giderler, bir ailenin bir ayda yapması gereken harcama tutarı 23.000 TL’ye ulaştı!

Bu resmi veriler ışığında Türkiye’de emekli asgari ücretli işçi memur yani 4 kesimi de kapsayan dar gelirli bu sınıfların demek ki, %80’i açlık ve yoksulluk sınırı ortasında bir maaş alıp yaşama mücadelesi vermeye çalışıyor..

Resmi Enflasyon ‘un yıllık %80 ancak gayri resmi Enflasyonun yani halkın enflasyonunun %150-200 arasında değiştiğini, her gün daha ucuz nereden alırım diyerek market market dolaşan vatandaşlarımız daha iyi biliyor..
Ekonomik krizin yaşandığı bu ortamda, Vatandaşlarımızın en temel gıda ihtiyacı olan şekere
%500,doğalgaza %300 ,ekmek% 276,Motorun % 235,et süt %215
Ayçiçek yağı % 210,Mutfak tüpü% 122,Elekrik% 260,ulaşım % 242 vs….
Geçen ay Rize’de 55 TL olan 30’luk yumurta bugün marketlere 70 TL’ye dayandı..

Bugün Türkiye’de her Cadde ve sokaklarda birer virüs gibi çoğalan, artık kontrol edilemez bir duruma gelen 3 harfli zincir marketler, başta enflasyon ve ekonomiyi kendi aralarında nasıl dizayn ettiklerini gayet iyi biliyoruz!
Dolar 3 TL’yi aşarsa, gelin suratıma tükürün diyen Yiğit Bulut gibi ekonomik danışmanlarının olduğu kurul, bugün vatandaşa güven vermiyor!
Bugün Türk parası, Dünyada en değersiz para birimleri arasında yerini alırken,
dar gelirli insanlarımızın hayat şartları günden güne zorlaşıyor..
Bir kaç yıl önce, sarp sınır kapısından Artvin ve Rize‘ye gelip çalışıp ülkelerine para döviz getiren Gürcüler, bugün maalesef Rize ve Artvin’e turist olarak gelip, son 10 yılda Gürcü parasının Türk parası karşısında % 500 değer kazandığından istifade ederek, Tonlarca Gıda alışverişi yapıp ülkelerine dönüyor! Aynı durum Bulgar ve Romenler içinde geçerli!
Siyasilerimiz bizi yönetenler, Türkiye’de her şey var, marketler dolu Avrupa’da raflar boş diyorlar ama ,ülkemizdeki insanların cüzdanları artık boş! Hangi birine yetişsinler?

Benim emeklim, bir yılda aldığı maaşta Türkiye’de doğru dürüst bir ay tatil edemezken ,elin gavuru, aldığı bir aylık maaşla gelip Türkiye’ye 1 ay paşa paşa yaşıyor!
Bunun sorumlusu Türk halkı değil!
3- 5 -10.000 TL arasında maaş alan, emekli asgari ücretli işçi memur bu hayat şartlarında nasıl geçinsin ?
Toz pembe masalları ortaya koymanın bir alemi yok!
Rakamlar ortada,Peki ülkemiz nasıl düzelir?

Ülkemiz ancak; merhum  Erbakan önderliğindeki  54. hükümet döneminde hayata geçirdiği denk bütçe ve eşel mobil sistemi ile, ancak Türk halkı huzur ve refaha ulaşır!

Osman Köseoğlu
www.aktuel53.com

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.