Aktuel 53

Vali Çeber Diyarbakırlı Annelerin Acılarını Paylaştı

Vali Çeber Diyarbakırlı Annelerin Acılarını Paylaştı
175 views
17 Kasım 2021 - 10:55

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Rize Valisi Kemal Çeber, çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ve 805 gündür evlat nöbetinde olan aileleri ziyaret ederek, acılarını paylaştı.

Vali çeber 3 yıldan beri  gündür evlat nöbetinde olan aileleri ziyaret ederek, acılarını paylaştı.


Vali çeber ziyarette yaptığ ıaçıklamada.:Allah hiçbirinize arada evlat acısı yaşayanlar da olmuş. O beni daha çok duygulandırdı. Ama Rabb’im hiçbirimize, hiçbirimize evlat acısı yaşatmasın. Siz dünyanın en masum en onurlu, en kabul edilebilir ve hiç kimsenin aleyhinde bir şey söyleyemeyeceği bir şey istiyorsunuz. Evlat istiyorsunuz evlat, ‘benim evladımı bana ver’ diyorsunuz. Siz dünyanın en masum şeyini istiyorsunuz. Kimseden makam istemiyorsunuz.

Para istemiyorsunuz. Mal istemiyorsunuz. Mülk istemiyorsunuz. Evlat istiyorsunuz. Bundan daha masum bir talep olabilir mi? ve taşlaşmamış bir kalp! Birazcık merhametini kaybetmemiş bir kalp! Azıcık insanlığından kaybetmemiş birisi. Birazcık içinde insanlık olan birisi sizin şu gözyaşınızı görüp de sizin şu taleplerinizi duyup da eğer vicdanı sızlamıyorsa, eğer gözünden iki damla yaş akmıyorsa, eğer bu anneler, bu babalar, bu kardeşler birazcık da haklı demiyorsa bak tamamen geçtim.

Birazcık da haklı demiyorsa en kalp kartlaşmış kalpten bahsediyorum. İnsanlığını kaybetmiş demektir. Evlat, sizin istediğiniz evlat, bunun ötesi yok. Rabb’im dualarınızı kabul etsin. Rabb’im sizin yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR