Yaş çay budama oranı değişti,Yeni Oran 1/10

Çay mustahsillerinin  merakla beklediği, çay budama oranı yeniden belirlendi.. Daha önce 1/7 olan  budama oranı,1/10 olarak güncellendi.. ÇAYKUR, yaş çay üreticilerine budamanın 1/10 oranında ve yerden yüksekliği 20 cm altında..

Yaş çay budama oranı değişti,Yeni Oran 1/10
Son Güncelleme: Whatsapp
ÇAYKUR, yaş çay üreticilerine budamanın 1/10 oranında ve yerden yüksekliği 20 cm altında olacak şekilde uygulanacağını bildiren kısa mesaj gönderdi.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) Doğu Karadeniz Bölge illeri Rize, Artvin, Trabzon, Giresun ve Ordu’da yaklaşık 200 bin üretici tarafından yapılan yaş çay hasadında budama oranının 1/7’den 1/10’a düşürüldüğünü bildiren SMS gönderdi.

SMS’te ruhsatlı çaylık alanlarda budama uygulamasının 1/10 oranında ve yerden yüksekliği 20 cm altında olacak şekilde yapılması gerektiği bilgisine verildi.

1/7 ORANINDA BUDAMA YAPANLAR ÖDEMESİNİ ALACAK

Öte yandan yaş çay sezonunun tamamlanmasının hemen ardından eski oran olan 1/7’ye göre budama yapan çay üreticilerinin mağduriyet yaşamamaları için budama yaptıkları oran üzerinden ödeme almaları için çalışma yapıldığı ve 1/7 oranında budama yapan üreticilerin bu oran üzerinden budama parasını alacakları bilgisine ulaşıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş