Yeni yılın ilk kazık zamları otoyol ve köprülere %50-75 arasında Zam!

2024 Yeni yıla dakikalar kala, yılın ilk zamları otoyol ve köprülere %50- 75 arasında zam yapıldı Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), otoyol ve köprü ücretlerine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere..

Yeni yılın ilk kazık zamları otoyol ve köprülere %50-75 arasında Zam!
Son Güncelleme: Whatsapp

2024 Yeni yıla dakikalar kala, yılın ilk zamları otoyol ve köprülere %50- 75 arasında zam yapıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), otoyol ve köprü ücretlerine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığını açıkladı. KGM tarafından işletilen otoyol ve boğaz köprülerinin geçiş ücretleri ortalama yüzde 76 oranında, Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılarak özel şirketler tarafından işletilen otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri ortalama yüzde 50 oranında zam yapıldı.

ortalama v oranında, YİD Modeli ile yapılarak özel şirketler tarafından işletilen otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri ortalama P oranında artırılmıştır.

Buna göre, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 9,00 TL, en yüksek geçiş ücreti 84 TL, boğaz köprüleri tek yön otomobil geçiş ücreti ise 15,00 TL olarak belirlenmiştir. YİD projelerine ait köprülerin otomobil için geçiş ücretleri ise; Osmangazi Köprüsü’nde 290 TL, 1915 Çanakkale Köprüsü’nde 295 TL, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde 35 TL olarak belirlenmiştir.

Araç sınıflarına göre köprü geçiş ücret tarifeleri ekte verilmiş olup, detaylı bilgiler uygulama tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi www.kgm.gov.tr adresinde açıklanacaktır.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş