Aktuel 53

Kemalpaşa’da Kaymakam’ın öğretmeni sınıftan kovması Büyük Tepkiyle Karşılandı

Kemalpaşa’da Kaymakam’ın öğretmeni sınıftan kovması Büyük Tepkiyle Karşılandı
376 views
30 Eylül 2021 - 20:18

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinin kaymakamı Mehmet Faruk Saygın ile ilgili çok önemli bir iddia ortaya atıldı.

İddianın sahibi ise Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu. Emiralioğlu, kaymakamın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde bir öğretmene yönelik sözlerini açıkladı.

İddiaya göre kaymakam, bir sınıfa girdi ve oradaki öğretmen kendisine ‘hoş geldiniz’ deyince, tepki gösterdi ve sınıftan çıkmasını istedi..

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde (ÇPAL) girdiği sınıfta kendisine “hoş geldiniz” diyen ve elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovdu.

konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu,”Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz” diyerek tepki gösterdi.

“Bugün ÇPAL’ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.

Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur.

Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.”

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Artvin Valiliği tarafından, Kemalpaşa ilçesinde Kaymakam Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovduğu iddiasına ilişkin açıklama yapıldı.

Okulda istenmeyen olayın yaşanmasının üzüntücü verici olduğu, başlatılan inceleme ve araştırmaların sürdüğü belirtilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, bizleri derinden üzen hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.”

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da olaya büyük tepki göstererek, Özel eğitim sınıfının ne olduğunu bilmeyen,sınıfta öğretmenin rolünü ve ağırlığını anlamayan,Kaymakamlık nasıl bir sorumluluk farkında olmadığı anlaşılan bu Kaymakama önce usulü kim öğretecek? Öğretmen şamar oğlanınız değil,öğrenciliğinizi ve kendi öğretmeninizi unutmayın! dedi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR