Rize Ziraat Odası Tarafından Muhtarlara ÇKS Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Bilindiği üzere ,Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik , Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş, konuyla ilgi açıklama Çiftçilere duyurulmuştu.  Rize Ziraat Odasının ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya çok..

Rize Ziraat Odası Tarafından Muhtarlara ÇKS Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Bilindiği üzere ,Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik , Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş, konuyla ilgi açıklama Çiftçilere duyurulmuştu. 

Rize Ziraat Odasının ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya çok sayıda vatandaş ve muhtar katıldı. Rize Tarım ve Orman Müdürlüğü ÇKS sistem sorumluları ve Rize Ziraat Odası Mühendisleri tarafından gerçekleştirilen toplantıda Çiftçi kayıt sistemi ‘ÇKS’  ince ayrıntılarıyla beraber sine vizyon tanıtımıyla muhtarlara anlatıldı.

Toplantıda ‘ÇKS’ ayrıntıları ve işleyişi konularında bilgiler aktarıldı;

Yönetmeliğe göre, taahhütnameye konu araziler, üretim yılına ait uydu görüntüleriyle ya da tespit komisyonları tarafından yerinde kontrol edilecek. Tarımsal faaliyet yapılan ancak mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle kayıt yapılamayan alanlar “Taahhütname” belgesi ile kayıt altına alınabilecek. Böylece mülkiyet ve mirasçılık sorunları sebebiyle desteklerden faydalanamayan üreticiler de tarımsal desteklerden yararlanabilecek. Tapu sicilinde kayıtlı malikin ölümü halinde miras hakkının, mahkeme ya da noterden alınmış veraset belgesinde belirtilen mirasçılar adına tescil işlemi yapılmamış araziler, intikali yapılmamış araziler kapsamında sayılacak. Detayları Muhtarlara aktarıldı.

 

Toplantıda bir konuşa yapan Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan şu ifadelere yer verdi;

‘Çiftçi Kayıt Sistemi ÇKS’ bilgilendirme toplantısının özelde Rize’mize Genelde Ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  yasanın bu şekilde kanunlaşması neticesinde mülkiyet ve mirasçılık sorunları nedeni ile ,  toprak analizi, mazot desteği, gübre desteğinden faydalanmayan üreticilerimiz bu desteklerden faydalanması bizi son derece mutlu etmiştir. Bugün burada seçildiğimiz günden bugüne kadar işaret ettiklerimiz ve dile getirdiğimiz sorunların başında toplantı gündemimiz olan Çiftçi Kayıt Sistemi ‘ÇKS’ konusu yer almaktaydı. Her platforma konuyu ele almamız neticesinde ve siyasilerimizle istişare yaparak bu kanununda Oda olarak üzerinden gelmiş olduk. 

Öte yandan , Bugün Rize Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün ÇKS sistem sorumluları tarafından yapılan  bilgilendirme toplantısının Merkezi Sistemin Önemli temsilcileri olan Muhtarlarımıza aktarılması bizler için önemlidir. Konuyla ilgi katkıda bulunan Rize Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerine teşekkür ediyorum, ’dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş