Aktuel 53

RİZE’DE LİYAKAT KONUSUNDA DURUM BU KADADAR MI VAHİM?

RİZE’DE LİYAKAT KONUSUNDA DURUM BU KADADAR MI VAHİM?
81 views
15 Ağustos 2022 - 17:15

 

2013 Yılında Handüzü Yaylası’nda Milli Parklar tarafından planlanan Handüzü Tabiat Parkının proje aşamasında vatandaşlar ve ilgili kurum arasındaki anlaşmazlığı gidermek için, o dönem Güneysu Kaymakamı Gökmen Çiçek tarafları bir araya getirerek bir çözüm yolu bulmuştu.

LİYAKAT KONUSUNDA DURUM BU KADADAR MI VAHİM?

Bu anlaşma sırasında derneğimizin yayla ile ilgili bazı talepleri olmuştu ve vatandaşlar huzurunda Sayın Gökmen Çiçek’le bu taleplerin karşılanması konusunda mutabakata varmıştık.

Sayın kaymakamın tayininin çıkması üzerine konuyu göreve yeni başlayan kaymakama ve ilgili kurumlara ilettik, ancak bu taleplerin karşılanması konusunda bir sonuç alamadık.

Devlet kurumlarında devamlılık esastır, anlayışına dayanarak konu ile ilgili Cimer’e bir talep yazısı yazdık. Dilekçemizde Handüzü Tabiat Parkı veya herhangi başka bir kurumla ilgili bir şikayet söz konusu değildi. Sadece 2013 yılında Güneysu Kaymakamlığı, ilgili kurumlar ve derneğimiz arasında mutabakata varılan anlaşma ile ilgili maddelerin yerine getirilme talebiydi.

LİYAKAT KONUSUNDA DURUM BU KADADAR MI VAHİM?

Cimer, dilekçeyi konunun muhatabı olan Tarım Ve Orman Bakanlığı Rize Şube Müdürlüğüne iletti. Ancak sanıyorum il müdürlüğünde dilekçe ile ilgilenen arkadaş sadece dilekçenin giriş cümlesini okuyarak, onu da yanlış yorumlayarak bize bir cevap yazdı. Gerçekten artık okuduğumuzu anlayamayacak durumda mıyız?

2013’te mutabakata varılan ve 20.05.2022 tarihinde Cimer’e yazdığımız dilekçe ile muhatabın verdiği cevap arasında bir ilgi olup olmadığını siz değerli okuyucularımıza bırakıyorum.

Ceyhun Kalender

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.