Aktuel 53

RTEÜ’nün 2 Yeni Patent ve 1 Faydalı Model Tescil Başarısı

RTEÜ’nün 2 Yeni Patent ve 1 Faydalı Model Tescil Başarısı
146 views
09 Aralık 2021 - 7:14

 

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2021 yılını yeni patent ve faydalı model tescilleri ile tamamlıyor. RTEÜ, son yıllarda artarak devam eden patent/faydalı model başarılarına 3 yeni tescil daha ekledi.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bekci, Arş. Gör. Türker Oğuztürk ile Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Furkan Çakıroğlu tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Kabuklu Kuruyemiş Atıklarını Toplayan Oturma Birimi Zemini” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı.

Ayrıca, üniversitenin Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Demirbaş tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Çok Fonksiyonlu Bir Gıda Pedi” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı.

Son olarak, üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin ile Fizik Bölümü lisansüstü öğrencisi Huriye Kabil tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Polyester matrisli jüt katkılı organik kompozit malzeme” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili aldı.

Bu üç yeni tescil ile birlikte, RTEÜ’nün tescilli patent ve faydalı model sayısı, 21’i patent, 7’si faydalı model olmak üzere 28’e yükseldi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR