Şehit Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ,şehadetinin 5. yıl dönümünde Mersin’de Anıldı

11 Aralık 2018 günü   makamında  bir kripto tetikçi tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin şehadetinin 5. yılında kabri başında anma töreni düzenlendi.. Anma programı..

Şehit Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ,şehadetinin 5. yıl dönümünde Mersin’de Anıldı
Son Güncelleme: Whatsapp

11 Aralık 2018 günü   makamında  bir kripto tetikçi tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin şehadetinin 5. yılında kabri başında anma töreni düzenlendi..

Anma programı kapsamında; Şehit Altuğ Verdi’nin, Mersin Mezitli Şehitliğinde bulunan mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi, şehidimizin mezarına karanfil bırakıldı.

Muğdat Camiinde Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi..

Mersin Polisevinde şehit aileleri, gaziler ve emniyet mensuplarının katılımıyla yemek düzenlendi.

Mersin Polisevinde şehit aileleri, gaziler ve emniyet mensuplarının katılımıyla yemek programı düzenlendi.

Programda bir konuşma yapan Vali Pehlivan; “Bugün İl Emniyet Müdürlüğümüzün düzenlediği bu anlamlı programda Şehit Emniyet Müdürümüz Altuğ Verdi’yi saygıyla, rahmetle yad ediyorum. Allah ona ve bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Dün de Şehidimizin adını taşıyan Mersin Şehit Altuğ Verdi Polis Meslek Eğitim Merkezinde mezuniyet törenini gerçekleştirdik. 446 vatan evladının, devletimizin en köklü teşkilatlarından birisi olan Türk Polis Teşkilatına Polis olarak katılmalarını sağlayacak mezuniyetine tanıklık ettik.
Biz burada 446 mezun vermişken yurdumuzun genelinde 30’a yakın Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde binlerce mezun verildi. Mezuniyet töreninde şunu ifade etmeye çalıştık; özellikle de kamuda var olan her meslek grubunun kendine göre zorlukları, kriterleri, içerikleri ve o mesleğin bir şekli, yapısı, kapsamı var. Bunlar içerisinde çok daha fazla özveri, cesaret, adanmışlık gerektiren meslek gruplarından birisi de Polislik mesleğidir, genel manada bütün güvenlik birimleridir.
Bu mesleklere girenler ilk günden itibaren yüreklerinde vatan aşkı ve bayrak sevdasıyla yola çıkıyor. Şunu biliyor ve hiçbir zaman unutmuyor; “Yeri geldiğinde bir bedel ödenecekse, canımla da kanımla da bu bedeli ödemem gerekebilir. Ama ben bu bedeli ödediğimde, milletin bütünü rahat edecektir.” Bu sayede vatan toprağı ilelebet var olma yolunda daha da sağlam bir zeminde duracaktır.
Biz, binlerce yıllık tarihi devlet ve millet geleneği olan, tarihte 16 büyük devlet kurmuş bir medeniyet geleneğine sahip bir millet olarak Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında eğer hayatımızı özgürce idame ettirebiliyorsak, bunda aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin özverisi, vermiş oldukları mücadeleler ve nihayetinde bedenlerini, canlarını, bu vatan toprağına, kanlarıyla beraber vermiş olmaları sayesindedir.
Bu duygularla, bugün andığımız Şehit Emniyet Müdürümüz Altuğ Verdi’ye, burada aileleri bulunan Şehitlerimize, geçmişten bugüne memleketimizin birliği, beraberliği için canını feda eden aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.
Programda İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan da bir konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmaların yapılmasının ardından tüm şehit ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimiz için dua okundu.

 

Mersin Emniyet müdürü Mehmet Arslan, Mersin Polis Okulu Müdürü Zafer Ağırkaya,Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin babası Ertuğrul Verdi, annesi Nuran Verdi, eşi Leyla Verdi, kızı Almila Verdi, Şehit Emniyet Müdürünün Rize’den gelen vefalı dostları Şehit aileleri, Gaziler, İl protokolü ve Emniyet personeli katıldı.

Osman Köseoğlu

www.aktuel53.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş